Bizi takip edin:

Microsoft Teams Nisan 2022 Yenilikleri ve Güncellemeleri

Microsoft Teams ekibi Teams’in Nisan ayı sürümünde, mesajlaşma uzantılarından Teams marketplace yönetimine kadar Nisan ayı sürümündeki iyileştirmeleri ve yeni özellikleri, modern çalışma alanınızı genişletmeye devam ediyor.

Toplantılar

Anonim olarak toplantıya katılma

Anonim katılımla, toplantı davetindeki bağlantıya tıklayarak toplantıya anonim kullanıcı olarak katılabilirsiniz. Anonim kullanıcıların kuruluşunuzdaki kullanıcılar tarafından planlanan toplantılara katılmasını istemiyorsanız bu ayarı kapatabilirsiniz.

iOS Teams toplantılarında bildirim çekmecesi

Toplantı esnasında gelen sistem mesajları için ekranınızın üst kısmında göreceğiniz bir bildirim çekmecesi göreceksiniz, böylece tek bir dokunuşla tüm bildirimleri önizleyebilir, daraltabilir ve temizleyebilirsiniz.

Web’deki toplantılardan sistem sesini paylaşın

Teams web toplantısı sırasında masaüstü veya pencerelerinizi paylaşırken ses ekleyebilirsiniz. Bu, sesli ve müzikli bir video paylaşırken kullanışlı olacağını farkedeceksiniz. Bu özelliği İçeriği Paylaş ayarlarından bulabilirsiniz.

Sunucu modu

Sunum yapan kişi, içeriğin solundan veya sağından görüneceğini seçebilir. Side – by – side ve Reporter modlarının her biri için Masaüstü veya Pencere paylaşımlarında uygulayabilirsiniz.

Firefox tarayıcısında iyileştirilmiş toplantı desteği

Firefox tarayıcı kullanıcıları artık Teams toplantılarında ses, masaüstü ve pencere ekranı paylaşımı özelliklerini deneyimleyebilirsiniz.

Teams Live Caption

Canlı altyazıları, Azure Virtual Desktop ve Citrix için Teams üzerinde sanal masaüstü altyapısında (VDI) genel kullanıma sunuldu. Artık Azure Sanal Masaüstü ve Citrix için VDI’daki Teams, gerçek zamanlı altyazılarla ne söylendiğini ve kimin söylediğini algılayabilir. 

Arama 

Son kullanıcı çağrı yönlendirme ayarlarının yönetici yapılandırması

Yöneticiler, artık Teams Yönetim Merkezi veya Teams PowerShell Modülü aracılığıyla kiracılarındaki kullanıcılar adına çağrı yönlendirme ayarlarını yapılandırabilir. Artık kullanıcılar beklenmedik bir şekilde ofis dışındaysa, aramalar bir veya daha fazla temsilciye yönlendirilebilir veya grup araması almak için yapılandırılabilir, böylece önemli aramalar kaçırılmaz. Daha fazlasını öğrenin.

Sohbet ve İşbirliği

Teams mobile için metin tahmini

Teams’de bir ileti oluşturduğunuzda veya yanıtladığınızda, Editör Metin Tahminleri yazınızı tahmin eder ve satır içi uygun bir sözcük veya tümcecik önerir. Bu özellik sizlere zaman kazandırarak yazım hatalarınızı azaltmanıza yardımcı olur.

Sohbetlerde önerilen yanıtlar

Masaüstünde Teams sohbetinde önerilen yanıtlar, önceki mesajın bağlamına dayalı olarak yapay zeka ile birlikte üç kısa özgün yanıt oluşturur. Bir yanıt yazmak yerine, konuşmanızla en alakalı yanıta tıklayabilirsiniz. Önerilen yanıtlar varsayılan olarak açıktır. Önerilen bir yanıtı seçmek, yanıtı hemen gönderir.

Toplantı dışı sohbetler için sohbet filtresi

Yeni bir sohbet filtresi işleviyle sohbet uygulamanızda en çok ihtiyaç duyduğunuz sohbet mesajlarını ve konuşmaları hızlıca bulabilirsiniz. Bu yeni filtre, bire bir veya grup sohbetlerini bularak, toplantı sohbetlerini ve chat bot ile yapılan sohbeti filtreleyecektir.

Power Platform ve özel geliştirme

Message Extension & Workflows

Teams Sohbet/Kanal/Ekiplerdeki mesaj uzantısı menüsünden önceden yapılandırılmış iş akışlarını tetikleyebilir ve uygulanabilir iş akışlarını görüntüleyebilir veya arayabilirsiniz.

Yönetim

Mesajlaşma uzantılarını yönetme

Yöneticiler,  mesajlaşma uzantılarının sabitlenme sırasını yönetebilir.

Teams yönetim merkezinde Teams device store

Microsoft Teams cihaz mağazası, BT yöneticilerinin, sertifikalı Teams cihazlarını aramasına ve satın almasına yardımcı olmayı amaçlayan Microsoft Teams Yönetim Merkezi’nde bulunur.


Engellenen uygulamalar için kullanıcı istek akışları                                                                           

Kullanıcıların mağazadaki Teams uygulamalarını keşfetmesine ve yöneticilerden onay istemesine olanak sağlayabilirsiniz. Uygulamalar engellendiğinde, son kullanıcılar modern çalışma alanlarını destekleyecek araçlar ararken Teams Marketplace’de keşfedemezler. “Erişim iste”ye tıklama seçeneği ile istek gönderebilirsiniz. Yöneticilere, talep edilen uygulamaları takip etmesini sağlar.

Saha Çalışanları

Teams’de Microsoft Bookings – Microsoft Forms entegrasyonu 

Microsoft Forms’un Teams’deki Microsoft Bookings uygulamasına yeni entegrasyonu sayesinde, kuruluşlar artık sanal randevular için müşterilerden gelen yanıtları toplayabilir ve gözden geçirebilir. Bu, kuruluşlara gelişmiş içgörüler sağlamaya, idari yükleri azaltmaya ve sanal randevu deneyimini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Yeni Etiket Yönetimi Ayarları

Yalnızca ekip sahipleri değil artık tüm ekip üyeleri, ekiplerinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde etiketler oluşturabilir, düzenleyebilir ve ayarlayabilir. Yeni Etiket Yönetimi Ayarları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önceki İçerik

Microsoft Teams Mart 2022 Yenilikleri ve Güncellemeleri

Sonraki İçerik

Microsoft Teams Mayıs 2022 Yenilikleri ve Güncellemeleri

Start typing to see you are looking for.