Bizi takip edin:

Identity Access Management

Yerel Active Directory’deki kullanıcılarınızı Azure AD Connect ile Azure Active Directory’e eşitleyebilir ve kullanıcılarınızın yönetimini tek bir yerden yapabilirsiniz. Azure Active Directory güvenlik çözümleri ile kullanıcılarınızı siber saldırılara karşı koruyabilirsiniz.
10227-icon-service-Managed-Identities
identity-access-management

Azure AD sayesinde kurumlar çalışanları, iş ortakları ve müşterileri için kimlikleri yönetip bunların güvenliğini sağlayabilir, ihtiyaç duydukları uygulama ve hizmetlere erişebilir. Azure AD; şirket içi eski uygulamalardan, binlerce adet en iyi hizmet olarak yazılım (SaaS) uygulamasına kadar geniş bir şekilde bütünleştiren, sorunsuz bir son kullanıcı deneyimi, iyileştirilmiş görünürlük ve denetim sunan bir kimlik çözümü sağlar.

Faydalar

Workshop Çalışmaları

Secure Identities and Access

Müşterilerimizin kimlik risklerini bulup azaltmalarına ve sorunsuz bir kimlik çözümüyle kurumlarını korumalarına yardımcı oluyoruz.
Güvenli Puan ve uygulama keşif araçlarını kullanarak müşterilerinizin mevcut kimlik varlıklarına ilişkin görünürlük kazanmalarına yardımcı olabilir ve sonraki adımları ve riskleri azaltmanın en iyi yollarını net bir şekilde tanımlamak için müşterilerinizle birlikte çalışıyoruz.

cloud-workshop

Microsoft 365 Digital Workforce

Müşterilerimizin çevik çalışma senaryolarını ve çalışanlarının Microsoft 365 ile üretken ve güvenli olmalarını nasıl sağlayacaklarını öngörmelerine yardımcı oluyoruz.
Bulut dönüşümlerine O365 veya sektörel nokta çözümleriyle başlayan ve artık güvenli hibrit çalışma ortamına geçmesi gereken müşterilerimize Microsoft 365’i tanıtmak ve değerini artırmak için tasarlanmış bir workshoptır. Bu atölye çalışmasıyla müşterilerimizin çevik çalışma senaryolarını ve çalışanlarının Microsoft 365 ile üretken ve güvenli olmalarını nasıl sağlayacaklarını öngörmelerine yardımcı oluyoruz.

Modüller

Multi Factor Authentication

MFA kuruluşunuzdaki kullanıcıların kimlik bilgilerinin güvenliğini sağlamak istediğinizde ilk kullanılacak olan Azure AD servisidir. Bu servisle kullanıcılarınız oturum açma sırasında parola bilgilerini girdikten sonra ek bir doğrulama ile kimlik bilgilerinin güvenliği sağlanabilir. Kullanıcılar sms, arama, Mobil uygulama bildirim, Mobil uygulama doğrulama kodu ve hardware token olarak doğrulama seçeneklerinden birini kullanabilirler.
conditional-access-overview

Azure AD çok faktörlü kimlik doğrulaması (MFA) verilere ve uygulamalara erişimi koruma altına almaya yardımcı olurken kullanıcılar için kullanım kolaylığını da sürdürür. İkinci bir doğrulama biçimi gerektirerek ek güvenlik sağlar ve bir dizi kullanımı kolay doğrulama yöntemi aracılığıyla güçlü bir kimlik doğrulaması getirir.

Self Service Password Reset

Azure Active Directory hizmeti olan SSPR (Self Service Password Reset), kullanıcıların unutmuş oldukları veya değiştirmek istedikleri hesap şifrelerini, ek bir doğrulama yöntemi ile kolayca değiştirebildikleri bir servistir. Kullanıcılar sms, arama Mobil uygulama bildirim, Mobil uygulama doğrulama kodu, email, ofis telefonu ve güvenlik soruları doğrulama seçenekleri kullanarak şifrelerini değiştirebilirler.

Parolayı sıfırlamak için kullanıcılar parola sıfırlama portalına gider. Kimliklerini kanıtlamak için önceden kaydedilmiş kimlik doğrulama yöntemini veya yöntemlerini doğrulamaları gerekir. Parolayı başarıyla sıfırlarsa sıfırlama işlemine başlarlar.

  • SSPR, yalnızca bulut kullanıcıları için yeni parolayı Azure AD’de depolar.
  • Karma kullanıcılar için SSPR, Azure AD Connect hizmeti aracılığıyla parolayı şirket içi Active Directory’ye yazar.
sspr-flow

Conditional Access

CA (Conditional Access) kullanıcıların hesap erişimlerinde belirli kriterleri sağlamalarında bulut tabanlı uygulamalarda oturum açabilecekleri bir Azure AD servisidir. Bu kriterler kullanıcı grupları, uygulama erişimleri, cihazlar, konumlar, cihaz platformları gibi koşullar içerir. Oluşturulan ilkelere dahil edilen kullanıcılar bulut uygulamalarına erişimlerinde MFA, MEM ile compliant olma ve Hybrid Azure AD Join olma gibi kriterleri sağlaması istenebilmektedir.

Koşullu Erişim ilkeleri en basitleri if-then deyimleridir. Kullanıcı bir kaynağa erişmek istiyorsa bir eylemi tamamlaması gerekir. Örnek: Bordro yöneticisi bordro uygulamasına erişmek ister ve bu uygulamaya erişmek için çok faktörlü kimlik doğrulaması yapması gerekir. Yöneticiler iki birincil hedefle karşı karşıyadır:

  • Kullanıcıların her yerde ve her zaman üretken olmasını sağlama
  • Kuruluşun varlıklarını koruma

Kuruluşunuzun güvenliğini sağlamak için gerektiğinde doğru erişim denetimlerini uygulamak için Koşullu Erişim ilkelerini kullanın.

İş Ortakları

Microsoft Çözümlerinde Uzman Destek

Microsoft çözüm ve teknolojilerinde deneyimli ve uzman bir ekiple çalışmaya hazır mısınız?

msp-partner-logo
27

27+ Yıl İş Ortaklığı Geçmişi

Microsoft ile uzun yıllara dayanan bir iş ortaklığı geçmişimiz var.

Türkiye Yılın Partneri Ödülü

Microsoft tarafından son 14 yılda 10 defa yılın iş ortağı seçildik.

Türkiye'de İlk Azure Expert MSP

Azure Expert Yönetilen Hizmetler Sağlayıcısı (MSP) unvanını Türkiye'de ilk alan Microsoft iş ortağıyız.

Gelişmiş Uzmanlıklarımız

Gelişmiş uzmanlıklar, Microsoft'un en yüksek hizmet sağlama standartlarını karşılama yetenekleri kapsamında denetlemeden geçen iş ortaklarına verilir.
Calling for Microsoft Teams
İş ortaklarının Microsoft 365 Telefon Sistemini dağıtma konusunda kanıtlanmış başarılarını ve kapsamlı uzmanlığını sergilemeleri için bir araç sağlar.
Cloud Security Advance
Microsoft Azure, hibrit ve çoklu bulut ortamlarının güvenliğinin uzmanlığını kapsayan Microsoft iş ortaklarının almaya hak kazanabildiği bir yetkinlik rozetidir.
Threat Protection
Şirketinizin Microsoft tehdit koruması veya Microsoft bulut uygulaması güvenliği iş yüklerini dağıtma konularında kanıtlanmış, doğrulanabilir hizmet sunar.
​Windows Virtual Desktop
Microsoft Windows Sanal Masaüstü gelişmiş uzmanlığı, bir iş ortağının Windows Sanal Masaüstü kullanarak Azure üzerinde sanallaştırılmış masaüstlerini ve uygulamaları dağıtma ve ölçeklendirme konusundaki derin uzmanlığını doğrular.
Adoption and Change Management
Müşterilerinizin istenen iş sonuçlarını gerçekleştirmesi için, kullanıcılarının yeni hizmetleri benimsemesi ve yeni davranışları benimsemesi çok önemlidir. Benimseme ve Değişiklik Yönetimi Gelişmiş Uzmanlığı, müşterilerin yeni süreçlere ve davranışlara başarılı bir şekilde geçmelerine yardımcı olur.
Identity and Access Management
Kimlik ve Erişim Yönetimi Gelişmiş Uzmanlığı, kuruluşunuzun Microsoft Identity iş yüklerini dağıtma konusunda kanıtlanmış, doğrulanabilir uzmanlığı sergilemesi için bir araç sağlar.
Modernization of Web Apps
Web Uygulamalarının Modernizasyonu ve DevOps pratikleri ile etkin bir uygulama yönetme ortamına olanak tanır. Azure’un geliştirmeden başlayarak dağıtma, yönetme ve monitör etme hizmetleriyle uçtan uca bir platform hizmeti sunar.
WS/SQL Migration
Windows Server ve SQL Server tabanlı iş yüklerini Microsoft Azure'a taşıma ve optimize etme konularında şirketlere olanak tanır.
Information Protection & Governance
Bilgi Koruması ve Yönetişim Gelişmiş Uzmanlığı, şirketinizin Microsoft Bilgi Koruma iş yüklerini dağıtma konusunda kanıtlanmış, doğrulanabilir uzmanlığı sergilemesi için bir araç sağlar.

Uzman Ekibimiz

Microsoft yazılım ve çözümlerinde sertifikalandırılmış uzman bir ekibe sahibiz.

İletişime Geç

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Start typing to see you are looking for.