Bizi takip edin:

Microsoft Teams Mart 2022 Yenilikleri ve Güncellemeleri

Teams’deki Yenilikler makalemizin Mart sayısına hoşgeldiniz. Bu ay, sizin için yeni, zengin özelliklerin güncellemelerini duyuruyoruz. Microsoft’un, toplantı deneyimlerini daha verimli ve ilgi çekici hale getirme hedefi ile birlikte saha çalışanlarından toplantılar için son kullanıcı müşteri deneyimlerine kadar sizi bekleyen birçok özellik sizi beklemektedir.

Performans Güncellemeleri

Teams’te Arama Geliştirmesi  

Microsoft Search deneyimi ile birlikte, içeriğe dayalı olarak arama sonucunda, en çok etkileşim kurduğunuz kişilerin, ilgili mesajların ve dosyaların önizlemesini görebilirsiniz.

Aktif İstekler için Customer Lockbox Özelliği

Microsoft 365 Admin Center Customer Lockbox özelliğini Teams’te de aktifleştirebilirsiniz. Request gerçekleştirdiğiniz içerik bilgilerine erişim sağlamak için istekleri onay mekanizmalı iş akışına dahil edebilirsiniz.  Daha fazlasını öğrenin .

Toplantılar

Otomatik web semineri daveti

Web seminerleri organize edildiğinde, katılımcılara kayıt olmaları için davetiyeler gönderilir. Katılımcılar kaydolduğunda, web semineri daveti artık otomatik olarak katılımcının takvimine eklenecektir. Böylece takviminizi buna göre planlayabilirsiniz, aynı zamanda hatırlatıcı sayesinde de semineri takip edebilirsiniz.

Web semineri iletişimleri için domain bilgisi

Web semineri daveti alan kişiler, onay e-postasını ileten kişinin domain bilgisine ve ismine erişebilirler.

iOS ve Android Takvim Güncellemeleri

Gün boyunca ne zaman müsait veya meşgul olduğunuzu görmenizi sağlayan, planlanmış toplantıların ve etkinliklerin haricinde de günün tüm saatlerini görüntüleyebilirsiniz.

Solda takvim görünümü, sağda gün görünümü. Kameranın yanında, sağ üst köşedeki simgeden görünümler arasında geçiş yapabilirsiniz.

iOS aygıtları için video açıkken toplantı davetlerini otomatik yanıtlama

iOS cihazlarda gerçekleştirilen videolu toplantılar esnasında gelen bildirimleri ve toplantı davetlerini otomatik olarak yanıtlayabilirsiniz. Bu özellik ile birlikte videonun etkin olduğu toplantıya Teams cihazı davet edilebilir ya da farklı bir toplantıya geçişi gerçekleştirebilirsiniz. AutoAnswerwithVideo ayarı varsayılan olarak devre dışıdır.

OneDrive ve SharePoint’te depolanan Toplantı Kayıtlarının Otomatik Süre Sonu Özelliği

OneDrive ve SharePoint’te yeni oluşturulan toplantı kayıtları, toplantı sahibi süreyi uzatmadıkça bu noktadan sonra otomatik olarak silinecektir. Toplantı sahiplerine süresi dolmuş kayıtlar hakkında bilgi verilecek ve OneDrive/SharePoint’te sona erme tarihini uzatabilir. Uyumluluk ilkeleri, süre sonu ayarını geçersiz kılar.

Daha fazla bilgi edin:

Admin Doc: Microsoft Teams’de toplantı ilkeleri ve toplantının sona ermesi

User Doc: Teams’de bir toplantı kaydetme

Arama

Bant genişliği denetimi

Teams istemcilerinin coğrafi konumuna göre dinamik bant genişliği ilkeleri belirleyebilirsiniz. Kullanıcılar, bant genişliği uzak ve kısıtlı yerlerde olduğunda bağlantının güvenilirliğini korumak için görüntülü aramaları devre dışı bırakmasına olanak tanır. Kullanıcılar daha yüksek bant genişliği kapasitesine sahip bir konuma döndüklerinde görüntülü aramalar aktif hale gelmiş olur.

Power Platform ve özel geliştirme

Ekiplerde Power Automate

İş akışı oluşturmak için Teams mesaj uzantı uygulaması gibi Power Automate’i kullanabilirsiniz.

Yönetim

Teams Yönetim Merkezi’nden Ekip Listelerini Dışa Aktarın

Yöneticiler, Ekipler ve Kullanıcılar listelerini Teams yönetim merkezinden bir csv dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz.

Teams yönetim merkezinde kullanıcıların dahil olduğu ekipler listesine erişim

Ekip yöneticileri, bir kullanıcının katıldığı ekiplerin listesini Teams yönetim merkezindeki Kullanıcı ayrıntısı sayfası aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.  Yöneticiler, bu özelliği kullanarak, bir kullanıcının parçası olduğu ekiplerin listesini tek bir yerden görüntüleyebilir ve “Removing from a team” işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Saha Çalışanları

Görev yayınlama / düzenleme

Ön saha çalışanları (Frontine Worker), Tasks and To Do ile birlikte görevler oluşturup, yayınlayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde, proje ekipleri yayınlanmış görevleri düzenleyebilir ve halihazırda aktif halde olan görevlerin yürütülmesini aksatmadan kolay ayarlamalar yapabilirler. Görevler hakkında daha fazla bilgi edinin .


Teams’deki Walkie Talkie uygulaması Sonim XP8’de mevcut

Microsoft Teams’deki Walkie Talkie uygulaması’nı Sonim XP8’de kullanabilirsiniz.

Onaylar & Microsoft 365 F1

Microsoft 365 F3 ve şimdi Microsoft 365 F1’deki Teams’deki Onaylar uygulaması ile ön hat çalışanı isteklerini kolaylaştırarak daha hızlı onaylar alabilirsiniz. Onayları doğrudan sohbetten, kanal görüşmesinden veya uygulamadan kolayca oluşturabilir, yönetebilir ve paylaşabilirsiniz. 

Kaynak: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-march-2022/ba-p/3268985

Önceki İçerik

Microsoft Teams Şubat 2022 Yenilikleri ve Güncellemeleri

Sonraki İçerik

Microsoft Teams Nisan 2022 Yenilikleri ve Güncellemeleri

Start typing to see you are looking for.