Bizi takip edin:

Microsoft Viva Connections ile Kendi Kurumsal Portalınızı Oluşturun

Microsoft Viva Connections ile kendi kurumsal portalınızı oluşturabilirsiniz. Bir SharePoint sitesini kurumsal ana siteniz olarak dizayn edebilirsiniz. Intranetinizi yansıtan bu SharePoint sitesi, kuruluşunuzun kültürünü ve markasını yansıtabilecek haberleri, etkinlikleri, topluluk paylaşımlarını ve sosyal medya içeriklerini bir araya toplar. Ekip ve şirket kaynaklarına erişimi kolaylaştıran bu site SharePoint’teki hazır tasarımlardan biridir.

Microsoft’un Viva Connections’ı oluşturmaktaki amacı çalışanların şirket bilgilerine ve kaynaklarına kolay erişimini sağlayarak yenilikçi ve bağlı bir kurum kültürü oluşturulmasına yardımcı olmaktır.

Global olarak kurum içi iletişim çözümlerine odaklanan Glint ve Gallup’ın araştırmalarına göre;

Kurum içi iletişime katılım oranı yüksek çalışanların şirketten ayrılma olasılıkları katılımı düşük oranlara kıyasla 12 kat daha azdır.

Glint

Çalışanlarının iletişime yüksek ölçüde katılımını sağlayan kurumlar %21 daha fazla kar eder.

Gallup

Viva Connections, kullanıcıların, çalışırken bağlantı kurmasına, odaklanmasına, öğrenmesine ve gelişmesine yardımcı olmak için tasarlanmış Microsoft Viva’nın bir parçasıdır.

Viva Connections Örnek Sayfa Tasarımı

Microsoft Viva Connections, modern çalışma alanınız olan Microsoft Teams’de özelleştirmeye açık bir uygulamadır. SharePoint, Teams, Yammer ve Stream gibi kaynaklardan beslenerek Microsoft 365’teki zaten hali hazırda var olan mevcut yetenekler üzerine inşa edilmiştir.

Viva Connections 3 ana bileşenden oluşmaktadır:

  1. Dashboard
  2. Feed
  3. Resources

Bu bileşenler hem masaüstü hem de mobil cihazlarda farklı görünümlere sahiptir.

Viva Connections Reponsive Görünümler

Her bir bileşenin yapısı ve kullanım amacı birbirinden farklıdır.

Dashboard (Gösterge Paneli / Kontrol Paneli): Kurumsal haberlere, duyurulara ve hedef kitle bazlı çözümlere odaklanılan bir tasarıma sahiptir. Teams uygulamaları, üçüncü parti uygulamalar, iç ve dış bağlantılar ile etkileşime girmenize olanak tanıyan bir alandır.

Feed (Pano / Akış): Kullanıcılar, Yammer, SharePoint ve Stream gibi platformlardan gelen içeriklere erişebilirler. SharePoint’te kurumsal haber sitelerinde yayınlanan haberleri; Yammer’da topluluk paylaşımlarını; Stream’de ise SharePoint üzerine kurulu video bağlantılarını görebilirler.

Resources (Kaynaklar): SharePoint app bar’ın özelleştirilebilir noktasıdır. Kullanıcılara rahat bir araştırma & gezinme yapısı sağlar.

Viva Connections Lisanslama

Microsoft 365 ve Office 365’in tüm kurumsal planlarına dahil edilmiştir.

Viva Connections İçeren Microsoft 365 Enterprise Paketleri
Önceki İçerik

Power BI Lisans Modelleri Nelerdir? Power BI Lisanslama Detayları

Sonraki İçerik

Microsoft Teams’deki Yenilikler | Temmuz 2022

Start typing to see you are looking for.