Bizi takip edin:

Microsoft Teams’deki Yenilikler | Temmuz 2022

Teams toplantılarınızda daha ne kadar işbirliği içerisinde olabiliriz diyorsanız işte bu sorunun dahası Temmuz ayında Microsoft Teams’e gelen yeniliklerin içerisinde. Her adımı Teams ortamınızda deneyimleyerek okumaya devam etmenizi öneririm. 😊

Toplantılar

1. Teams toplantılarında Microsoft Forms yenilikleri

  • Teams içindeki Formlar Microsoft Forms uygulamasıyla, Anketler ise Microsoft Polls adlı yeni bir uygulamayla değiştirildi; böylece kullanıcılar, sohbetlerine ve toplantılarına anket bulmasını ve anket eklemesini çok daha kolay hale getirdi. Teams uygulama mağazasında veya mesaj uzantısı menüsünde arama yaparken Microsoft Polls uygulamasını görebilirsiniz.
  • Anket önerileri bölmesinde, aşağıdaki arayüz iyileştirmeleri ile karşılaşacaksınız:
    o Önerilen anketlerin listesini alt sekmeden sağ bölmeye yeniden konumlandırma
    o Anket portalı sayfasında, kullanıcıların yan bölmeyi gerektiği gibi gösterebilecekleri/gizleyebilecekleri bir giriş noktası sağlama

  • Yeni toplantılarda oluşturduğunuz geçmiş anketlerinizi yeniden kullanabilmeniz ve zamandan tasarruf edebilmeniz için en son oluşturduğunuz anketlerin bir listesini görebilirsiniz.
  • Kullanıcılar bir yanıt girdikten sonra, oylarının başarıyla gönderildiklerine dair dinamik bir onay sağlayan yeni bir anket animasyonu görebileceksiniz.
  • Ölçekli sembolleri derecelendirerek geri bildirim sağlamanıza olanak tanıyan yeni anket soru türü olan Derecelendirme türünü kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Anket sonucu görünümünü, renk göstergesi ve dinamik sonuçlar gibi zenginleştirmelerle okunması kolay bir deneyimle kullanıma başlayabilirsiniz.

Telefon ve Arama

1. Bir aramayı geçmişinizden kaldırın

Teams’in masaüstü ve mobil cihazlarında arama geçmişlerinizden istediğiniz aramaları görünümden kaldırabilirsiniz.

2. Varsayılan dilinizde çalınan çağrı kayıt anonsu

Çağrı kayıt anonsları artık bir telefon numarasına yapılan veya bir telefon numarasından gelen Teams çağrıları için varsayılan dilinizde çalınacaktır. Her iki taraf da anonsu aynı dilde, aynı anda duyacaktır. 

Sohbet ve İşbirliği

1. LinkedIn entegrasyonu

İş arkadaşlarınızı tanımak, doğrudan bağlantı kurmak ve daha derin ilişkiler kurmak için artık Teams ile entegre olan LinkedIn profillerini kullanabilirsiniz. Teams sohbetinden, kanallarından, aramalarından veya toplantılarından iş arkadaşınızın LinkedIn profilini mevcut rolü, geçmiş deneyimleri ve diğer bilgileri de içerecek şekilde görüntüleyebilirsiniz.

2. Kanal gönderileri için otomatik gruplamalar

Bir ekip kanalında mesaj oluştururken, kullanıcılar artık ekip sahiplerini tek tek belirtme ihtiyacını ortadan kaldırarak “@Ekip Sahipleri” / @TeamOwners ifadelerini kullanarak ekip sahiplerini tek seferde bilgilendirebilirler.

3. iPad’de geliştirilmiş kullanıcı deneyimi

iPad kullanan Microsoft Teams kullanıcıları ekran boyutuna, uygulama yönüne ve görüntüleme modlarına göre Teams uygulaması otomatik olarak hizalanır.

Yönetim

1. Policy atamalarını toplu halde kaldırma

Adminler, kullanıcılardan bireysel policylerini toplu olarak temizleyebilir, böylece bu kullanıcılar doğru policy’i, group policy veya global organization çapında devralınabilir. 

Saha Çalışanları

1. Sanal Randevular için Cihaz Testi

Cihaz Testi, sanal randevuyu kullanan saha çalışanlarının Microsoft Teams aracılığıyla bir randevuya katılmadan önce donanım bileşenlerini doğrulamasını ve yapılandırmasını sağlar. Kullanıcılar, planlanan randevu başlama saatinden önce kamera, mikrofon ve internet bağlantısını kontrol edebileceklerdir.

Önceki İçerik

Microsoft Viva Connections ile Kendi Kurumsal Portalınızı Oluşturun

Sonraki İçerik

Modern Work & Power Platform – Teknoloji Sohbeti

Start typing to see you are looking for.