Bizi takip edin:

Microsoft Teams’teki Mayıs Ayı Yenilikleri 2023

Mayıs Teams Yenilikler blog yazımızı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Toplantılarımızda Avatarlar özelliğini görmek bizi ve katılımcıları bir hayli şaşkına uğratıyor. 😊 En sevdiğim özelliklerden biri bu açıkçası. 

Bir de GPT sayesinde toplantı notlarının otomatik oluşturulması sizi toplantılara odaklanmanız ve toplantıyı kaçırsanız bile hızlıca içeriği yakalamanız açısından epey rahatlatacak.

Toplantılar

Toplantılarda aktif konuşmacı görünümü

Teams toplantıları için konuşmacı görünümü, mevcut aktif konuşmacıyı izlemenizi sağlar. Aktif konuşmacının videosu daha yüksek çözünürlükte işlenerek daha iyi görsel netlik sağlanır. 

Canlı Altyazılar için küfür filtreleme açma/kapama kontrolü

Artık küfür filtrelemesini kapatmak ve Altyazıları olduğu gibi görebilmek için yeni bir seçeneğiniz var. Bu seçeneği …>Ayarlar > Açıklamalı Altyazılar ve dökümler > Toplantı açıklamalı alt yazılarında küfürlü sözcükleri filtrele adımları ile kontrol edebilirsiniz.

Yeni toplantı özeti deneyim

Yeni toplantı özeti, ‘Özet’ sekmesinde yer alacak ve toplantı kaydını doğrudan Teams içinden izlemenize olanak sağlamanın yanı sıra birlikte oluşturulmuş ortak toplantı notları, toplantı metni ve paylaşılan içerikleri de sunacak.

Microsoft Teams için Avatarlar

Microsoft Teams için Avatarlar size çok ihtiyaç duyduğunuz kamera molasını verirken etkili bir şekilde işbirliği yapmanıza da olanak tanır. Toplantılarınıza yeni bir seçenek katmanı ekleyebilir ve özelleştirilebilir avatarlar ve tepkilerle kendinizi istediğiniz şekilde temsil edebilirsiniz.

Sohbet ve işbirliği

Profil kartı için genişletilmiş görünüm

Teams sohbetlerinden, kanallarından, aramalarından veya toplantılarından iletişim bilgileri, iş unvanı, LinkedIn profili, doğum günleri veya organizasyon şeması gibi işbirliği yaptığınız kişiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 


Teams’de çevrimdışı toplantılar oluşturma

Artık kişisel randevu veya öğle yemeği molası gibi çevrimiçi olmanızı gerektirmeyen toplantılar gibi yüz yüze toplantılar planlayabilirsiniz. Teams takviminde, çevrimdışı bir toplantı oluşturmak için çevrimiçi geçişini kolayca kapatabileceksiniz. 

Standart bir kanal oluştururken yeni ‘notlar’ sekmesi

Teams’de yeni bir standart kanal oluştururken, not almak için M365 uygulaması olan OneNote’u etkinleştiren kuruluşlar otomatik olarak yeni bir ‘Notlar’ sekmesinin oluşturulduğunu görecekler. Her ekibin kanal içinde özel bir OneNote çalışma kitabı olacak. Ekip üyeleri herhangi bir platformda OneNote içinde notlarını ekleyebilecek, düzenleyebilecek, dosya ekleyebilecek, geri çağırabilecek ve kanal notlarını arayabilecek.

Teams’de yeni bir dosya uygulaması deneyimi

Teams’deki yeni dosya uygulaması deneyimi, sohbetlerinizdeki, kanallarınızdaki veya toplantılarınızdaki belgelerinizi ve dosyalarınızı daha hızlı bir şekilde keşfetmenize, bunlara erişmenize, indirmenize ve kolayca paylaşmanıza olanak tanıyan güncellenmiş bir gezinme paneli içerir. Teams’deki yeni dosya uygulaması deneyimi artık OneDrive tarafından destekleniyor ve Microsoft 365 genelinde dosyaların nasıl depolandığı, paylaşıldığı ve erişildiği konusunda tutarlılık getiriyor.

Platform

Onaylı Uygulamaları Otomatik Yükle

Kullanıcılar Azure AD kimlik bilgileriyle SaaS uygulamalarında oturum açtıktan sonra yöneticiler tarafından ayarlanan uygulama erişim denetimlerine uyarak Teams’e otomatik olarak uygulama yükler. Bu, manuel süreçleri ve yönetim maliyetlerini azaltır. Kullanıcılar uygulama aramaktan kurtulur ve bağlam değiştirmeden iş akışında kalmak için Teams içinde aynı araçları kullanmaya devam edebilir.

Yeni Ortak Çalışma Uygulamaları

Teams platformu, Mayıs ayında altı yeni yayınlanan işbirliğine dayalı uygulamaların eklenmesiyle büyümeye devam ediyor:

  1. instant3DHub
  2. WorkBoard
  3. Optimizely CMP
  4. entomo
  5. Pieces for Developers
  6. Guest User Manager

Teams Premium

Akıllı Toplantı Özeti

Akıllı özet, toplantınız hakkında otomatik olarak kapsamlı bir genel bakış sağlamak için yapay zekadan yararlanır ve sonraki adımları yakalamak ve koordine etmek için zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Toplantıyı kaçırsanız bile en önemli bilgileri hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olmak için oluşturulan toplantı notlarını, önerilen görevleri ve kişiselleştirilmiş önemli noktaları göreceksiniz. Yapay zeka tarafından oluşturulan notlar, toplantıdan sonra GPT tarafından otomatik olarak oluşturulan görevleri, önemli noktaları ve çıkarımları görmenizi sağlar. 

Önceki İçerik

Microsoft Teams’deki Yenilikler | Nisan 2023

Sonraki İçerik

Azure Virtual Machine Scale Set Nedir? Nasıl Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Start typing to see you are looking for.