Bizi takip edin:

Microsoft Teams’teki Ekim Ayı Yenilikleri

Teams’in gerçek bir ekip uygulaması konusunda lider konumda tutacak yeni özellikleri Ekim ayı için de inceleyelim. Yeni entegrasyonlar, yeni toplantı deneyimleri ve birçok yeni özellikler için sizi blog yazımı okumaya davet ediyoruz.

Toplantılar

Birlikte modunda Koltuk atayın

Toplantı organizatörleri ve sunucular artık Birlikte modunda katılımcılara koltuk atayabilirsiniz.

Paylaşılan içerik ayrı bir pencerede 

Paylaşılan toplantı içeriğini ayrı bir pencerede açabilirsiniz, böylece hem paylaşılan içeriği hem de toplantı katılımcılarını kolaylıkla görebilirsiniz.

Teams Premium’da Canlı Çevrilmiş Altyazılar

Toplantıda, katılımcıların alt yazıları kendi dillerinde okuyabilmeleri için 40 dilden gerçek zamanlı, yapay zeka destekli çeviriler sunar.

Android kullanıcıları için tamamlayıcı mod 

Odadaki katılımcılar, sohbet, canlı tepkiler ve Microsoft Whiteboard gibi özelliklere erişimlerini sağlayabilirler.

  1. Kullanıcılar, hem cihazlarında hem de Microsoft Teams Room’da bir toplantıya katılmak için tek bir dokunuş kullanabilir.
  2. Kullanıcılar sohbete, katılımcı listesine, canlı tepkilere kolayca erişebilir ve el kaldırabilir.
  3. Yankı olmamasını sağlamak için mobil cihazdaki ses otomatik olarak kapanacaktır.

Arama

Ayrıntılı arama geçmişi

Çağrıların nasıl geldiğini, aktarılıp aktarılmadığını veya yönlendirilip yönlendirilmediğini ve alındıktan sonra nasıl kontrol edildiğini görmek için çağrı geçmişinizin daha kapsamlı bir görünümünü elde edebilirsiniz. 

Call App’te Kişi Grupları Oluşturma 

İletişim Gruplarının oluşturulması artık Call App’in sağ bölmesinde yer alıyor. Kullanıcılar artık Call App üzerinden yeni gruplar oluşturabilir ve mevcut grupların üyeliklerini düzenleyebilir.

Sohbet ve İşbirliği

Grup Sohbetinde Önerilen Yanıtlar

Gelen bir mesaja rutin bir yanıt yazmak için zaman harcamak yerine, grup sohbetinize önerilen bir yanıtı seçerek tek bir tıklamayla yanıt verebilirsiniz. Önerilen yanıtlar, konuşmayla en alakalı yanıtları oluşturmak için makine öğrenimini kullanır.

Video klip

Artık kendinizi ifade etmenize, daha kişisel bir dokunuş sunmanıza ve bağlantılarınızı güçlendirmenize olanak tanıyan kısa, hafif, zengin video klipler oluşturabilirsiniz. 

Teams takvim planlama ekranı ayrı bir pencerede

Yeni bir toplantı oluştururken toplantı planlama ekranını dışarı çıkartabilirsiniz. Bu özellik, kullanıcıların birden fazla toplantıyı ayrı pencerelerde görüntülemesine ve aynı zamanda uygulama değiştirmeye gerek kalmadan sohbetlerini kontrol edebilmesine veya dosyalarını düzenleyebilmesine olanak tanır.

Power Platform ve Özel Geliştirmeler

Basitleştirilmiş uygulama güncelleme deneyimi

Kullanıcılar güncellemeleri uygulama başına yalnızca bir kez onaylaması yeterlidir, bu sayede yeni sürüm tüm sohbet, kanal, toplantı uygulamalarında devreye girecektir.

Bire Bir VOIP Çağrılarında Teams Platform Uygulamaları

Toplantı uygulamalarının işlevlerini – sekmeler, botlar, toplantı içi sohbet- Teams VOIP Çağrılarında da kullanabilirsiniz.

Grup VOIP Çağrılarında Teams Platform Uygulamaları

Toplantı uygulamalarının işlevlerini – sekmeler, botlar, toplantı içi sohbet – Teams VOIP Çağrılarında da kullanabilirsiniz. 

Yönetim

Teams yöneticileri ve kullanıcıları için gelişmiş kullanım analitiği

  • Teams yönetim merkezi kullanım raporlarını ve ekipler için son kullanıcı analizlerini 7/30/90/180 güne kadar olan geçmiş kullanım verilerini raporlayabilirsiniz.
  • Teams uygulamaları kullanım raporunda daha fazla raporlama metriğine, raporlanan metrikler için veri kalitesi düzeltmelerine ve LoB uygulamalarına erişebilirsiniz.
  • Teams uygulamaları kullanımı ve Teams ekip kullanım raporu, hem Teams yönetim merkezinde hem de M365 yönetim merkezinde mevcut olacaktır.
  • Teams kullanıcı etkinliği raporu ve Ekip kullanım raporu , paylaşılan kanalla ilgili kullanım ölçümlerini içerecek şekilde güncellenmiştir.
     

Saha Çalışanları

Approvals & PDF Dosyaları

Onay oluşturucular, tamamlanmış bir onay talebini bir PDF dosyasına kaydedebilecek ve yazdırma seçeneğine sahip olacaklardır.

Microsoft Lists & Approvals

Doğrudan MS Links ile entegre bir şekilde basit onay talepleri oluşturabilirsiniz.

Önceki İçerik

Azure ARC Özellikli Kubernetes Nedir? Nasıl Yapılandırılır?

Sonraki İçerik

SonarQube Nedir? Ubuntu SonarQube Kurulumu Nasıl Yapılır?

Start typing to see you are looking for.