Bizi takip edin:

Microsoft Teams’deki Yenilikler | Ağustos ve Eylül 2022

Bu ay sizlere Ağustos ve Eylül aylarında eklenen birçok yeni Teams özelliğinden bahsedeceğim. “Teams’te keşke şu da olsa” diyeceğiniz birçok yenilikler gelmiş şimdiden benden söylemesi 😊. Birçok müşterimizin iyileştirme ihtiyacı gördüğü alanlar benim gözüme çok çarptı. Bakalım ilginizi çeken neler eklenmiş bu 2 ayda. Lütfen yorumlarınızı da ekleyin. Keyifli okumalar ve denemeler.

Toplantılar

PowerPoint Live’da Cameo

Cameo, Teams kamera akışınızı sununuza sorunsuz bir şekilde entegre edebilir, slaytlarınızda nasıl ve nerede görünmesini istediğinize göre özelleştirmenize olanak tanıyabilir ve en iyi görüntüleme için düzen önerileri sunan yeni bir PowerPoint deneyimini kullanabilirsiniz.

Teams toplantılarında işbirliğine dayalı ek açıklamalar

Microsoft Whiteboard tarafından desteklenen Ek Açıklamalar, toplantıdaki herkesin Teams toplantısında paylaşılan bir ekranda bulunan her şeye hızlı bir şekilde açıklama eklemesine olanak tanır. Kendinizi ifade etmek için notlar, şekiller, metinler ve tepkiler ekleyebilirsiniz. Bu, geri bildirim toplamak ve içeriği gözden geçirmek için gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmanın yeni ve güçlü bir yoludur.

Dil Tercümesi

Dil tercümesi , dil tercümanlarının konuşmacının söylediklerini, konuşmacının akışını ve sunumunu bozmadan gerçek zamanlı olarak başka bir dile çevirmesine olanak tanır. Bu, aynı dili konuşmayan katılımcıların birbirleriyle tam olarak işbirliği yapabileceği daha kapsayıcı toplantılara olanak tanır. Daha fazla bilgi edinin .

thumbnail image 1 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022

Toplantıdaki herkes için Birlikte modunu seçin

Toplantı düzenleyicileri ve sunum yapanlar da toplantıdaki herkesin aynı görünüme sahip olması için Birlikte modunu seçebilir.

thumbnail image 2 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022

Kayıtlar sırasında otomatik olarak oluşturulan döküm

Artık toplantı kayıtları sırasında otomatik olarak toplantı dökümleri oluşturabilirsiniz. BT yöneticileri kuruluş için dökümleri etkinleştirirse ve toplantı düzenleyicisi bir toplantı için Toplantıyı otomatik olarak kaydet seçeneğini açık olarak ayarlarsa, toplantının dökümü toplantı başladığında başlayacaktır.

thumbnail image 4 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022

Derecelendirme & Sıralama Anketleri

Sıralama ve derecelendirme anketleri, projeler, çözümler ve hatta restoran&yemek seçenekleri gibi konularda fikir birliğini sağlamanın yararlı bir yoludur. Yukarı veya aşağı oka tıklayarak veya bir seçimi sürükleyip bırakarak bir ankete yanıt verebilirsiniz. Sonuç paylaşımını etkinleştirdiyseniz, herkes güncellenen sonuçları geldikçe görebilir. Microsoft Teams’de derecelendirme ve sıralama anketleri hakkında daha fazla bilgi edinin .

Toplantı içi bildirimlerde kullanılabilirlik iyileştirmeleri

Toplantı içi bildirimler basitleştirilmiş ve daha az dikkat dağıtıcı olacak şekilde güncellenmiştir. Bildirimler toplantı sahnesinin üst orta kısmında görünür ve yeni bildirimler açıldıkça bildirim balonları üst üste yığılır. Bu sayede bildirim çakışmaları önleniyor ve daha temiz bir görsel deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca, sohbet balonları gibi tekrarlanan bildirimleri de erteleyebilirsiniz.

thumbnail image 5 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022

Tüm cihazlarınızda toplantıdan ayrılma

Birden fazla kişisel cihaz kullanarak bir Teams toplantısına katıldığınızda tek bir tıklama ile tüm cihazlarınızdan toplantıdan ayrılabilirsiniz.

thumbnail image 6 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022

Android ve iOS için Microsoft Teams’de toplantı transkriptleri

Artık iOS ve Android için Teams’de Teams toplantılarınızın dökümünü başlatabilir ve toplantılardan sonra toplantı dökümlerini görüntüleyebilirsiniz.

Bir Word/PDF formunu veya testi tek tıklamayla Microsoft Forms’a dönüştürün

Mevcut Microsoft Word veya PDF anketlerinizi veya testlerinizi Microsoft Forms’a dönüştürebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinin . 

Arama

Çağrı aktarımı için bekletme müziği

Bekletme müziği, bir çağrı aktarımı için beklemeye alınan çağrılar için kullanılabilir. Müzik, Microsoft tarafından sağlanan varsayılan müzik veya yöneticilerin yükleyip yapılandırabileceği özel müziktir. Bekletme müziğini yapılandırma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Gelen federasyon VoIP çağrılarını engelleme

Gelen aramaları engelleyerek iş akışınız sırasında kesintileri azaltabilirsiniz. Önceden, yalnızca belirli telefon numaralarından gelen aramaları engelleyebiliyordunuz. Artık kuruluşunuzun dışındaki Teams kullanıcılarından gelen VoIP (İnternet Protokolü Üzerinden Ses) aramalarını engelleyebilirsiniz.

Sohbet & İşbirliği

Dosyalar için tercih edilen indirme konumunu seçin

Gelen aramaları engelleyerek iş akışınız sırasında kesintileri azaltın. Önceden, yalnızca belirli telefon numaralarından gelen aramaları engelleyebiliyordunuz. Artık kuruluşunuzun dışındaki Teams kullanıcılarından gelen VoIP (İnternet Protokolü Üzerinden Ses) aramalarını engelleyebilirsiniz.

thumbnail image 19 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022

iOS ve Android için Teams’de akıllı sohbet mesajı çevirisi

Teams’de tercih ettiğiniz dilde olmayan bir ileti aldığınızda, Teams metnin tercih ettiğiniz dile çevrilip çevrilmeyeceğini sorar. Örneğin, tercih ettiğiniz dil İngilizce ise ve Fransızca bir ileti alırsanız Teams dil farkını algılar.

thumbnail image 20 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022

İletinin içeriğini çevirmek için Çevir‘e, asla çevirme listenize Fransızca’yı (veya görünen dili) eklemek için Fransızca’yı asla çevirme‘ye veya akıllı öneri hakkında geri bildirim vermek için (?) seçeneğine tıklayın.

thumbnail image 21 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022

Çeviriyi görüntülerken, çevrilen mesaja uzun basabilir ve üç seçenek görmek için Çeviri seçeneklerine gidebilirsiniz: Orijinali Gör, Çeviri geri bildirimi ve Çeviri ayarları.

Bir mesajı ikinci kez çevirdiğinizde, otomatik çeviriyi açmak için bir istem görürsünüz. Tercih ettiğiniz dilde olmayan gelecekteki tüm mesajların çevrilmesi için Evet‘i seçin. O anda otomatik çeviri istemiyorsanız Şimdi Değil‘i seçin. Sonraki birkaç çeviriden sonra Teams otomatik çevirileri tekrar soracaktır.

thumbnail image 23 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022

Kullanıcılar çeviri tercihlerini Ayarlar > Genel > Çeviri bölümüne giderek değiştirebilir. Bu özellik varsayılan olarak kullanılabilir. Teams yöneticileri, Teams mesajlaşma ilkelerini değiştirerek bu özelliği kapatabilir. Satır içi mesaj çevirileri hakkında daha fazla bilgi edinin

Power Platform ve Özel Geliştirmeler

Teams’deki uygulamalar & telefon VoIP çağrıları

Teams Telefon VoIP Görüşmeleri, sekmeler, botlar, toplantı içi diyalog ve toplantı aşaması gibi toplantı uygulamalarının tüm tanıdık işlevlerini destekler.

Anlık toplantılarda Teams uygulamaları

Teams toplantılarındaki tanıdık uygulama deneyiminin aynısını anlık toplantılarda da yaşayabilirsiniz. Teams Anlık toplantılar, Takvim’den başlatıldığında sekmeler, botlar, toplantı içi diyalog ve toplantı aşaması gibi toplantı uygulamalarının tüm tanıdık işlevlerini destekler.

Yönetim

Teams yönetim merkezinde gösterge tablosu özelleştirme

Yöneticiler artık Teams yönetim merkezi panosunu kendileriyle ilgili bilgilerle kişiselleştirebilir. Yeni kartları (widget’lar) panonun üzerine sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Kartları sayfada yeniden konumlandırabilir veya ihtiyacınız olmayanları kaldırabilirsiniz.

thumbnail image 24 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022

Saha Çalışanları

Saha çalışanları için Microsoft Teams’i geniş ölçekte dağıtın

Teams yöneticisi olarak, bir Teams PowerShell komutu ve 2 csv dosyası kullanarak 500 adede kadar ekip dağıtabilir ve ekip başına 25 kullanıcı ekleyebilirsiniz. Ayrıca mevcut ekiplere geniş ölçekte üye ekleme ve kaldırma özelliğini de kullanabilirsiniz. Teams’i saha çalışanları için uygun ölçekte dağıtma hakkında daha fazla bilgi edinin .

thumbnail image 25 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022

Onaylar listesine gelen ek filtreler

Onaylar uygulaması içinde, onay listelerinde ek filtreler kullanabilirsiniz. Örneğin, doğru onayı daha hızlı bulmak için onay durumuna veya başlıktaki anahtar kelimeye göre filtreleme yapabilirsiniz.

thumbnail image 26 of blog post titled 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
    What’s New in Microsoft Teams | August and September 2022
Önceki İçerik

Jenkins Nedir? Jenkins Kurulumu Nasıl Yapılır? CI / CD Nedir?

Sonraki İçerik

Azure ARC Özellikli Kubernetes Nedir? Nasıl Yapılandırılır?

Start typing to see you are looking for.