Bizi takip edin:

Microsoft Teams Ocak 2022 Yenilikleri ve Güncellemeleri

2022 yılı itibari ile sizler ile Microsoft Teams’e gelen bir dizi yenilikleri ve güncellemeleri her ay paylaşıyor olacağız. Ocak ayı “Teams’teki Yenilikler” yazımıza hoş geldiniz. Teams’in Meeting yetkinliğinin daha verimli ve etkileşimsel olmasını sağlayacak, katılımcıların dikkatlerini daha fazla toplamasına yardım edecek yenilikler:

Toplantılar

 1. Sesi açmak için Kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz
  • Artık Ctrl+Boşluk tuşlarını (Windows) veya Option+Boşluk tuşlarını (macOS) basılı tutarak sesi açmak için bir kısayol kullanabilir, ardından tekrar sessiz durumuna dönmek için tuşları bırakabilirsiniz. Bu özellik varsayılan olarak aktif durumdadır. Devre dışı bırakmak isterseniz  Ekip Ayarları > Gizlilik bölümüne gidebilir ve Sesi açmak için Klavye kısayolunun işaretini kaldırabilirsiniz.


 2. Artık Teams’in Web versiyonunda özel arkaplan kullanabilirsiniz.
  • Özel arka planlar artık web kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Görüntülü toplantınız veya aramanız sırasında arka planınızı bulanıklaştırabilir veya Microsoft tarafından sağlanan arka planlar arasından seçim yaparak toplantılarınızı daha eğlenceli ve kişisel hale getirebilirsiniz.

 3. Yüksek kaliteli müzik modu ile bilgisayar sesinizi daha anlaşılır hale getirebilirsiniz
  • Yüksek kaliteli müzik moduyla Teams’deki müzik deneyiminizi bir üst düzeye çıkarabilirsiniz. Bu ayar, bir Teams toplantısında veya aramasında dinleyicilere müzik ilettiğinizde daha zengin bir ses deneyimi oluşturma olanağı sağlar. Teams cihaz ayarlarından modu aktif etmeyi unutmayın. 😉 (bknz.)thumbnail image 1 of blog post titled 

							What’s New in Microsoft Teams | January 2022

 4. Teams Walkie Talkie özelliğini Zebra Android ve Ios mobil cihazlarda kullanabilirsiniz.
  • Saha çalışanları, parmaklarının ucunda net, anında ve güvenli iletişimin keyfini çıkarabilir ve coğrafi konumlar arasında herhangi bir yerden herkesle sorunsuz bir şekilde işbirliği yapabilir. (bknz.)thumbnail image 3 of blog post titled 

							What’s New in Microsoft Teams | January 2022

Telefon ve Arama

 1. Görüşmelerinizin kayıt transkripsiyonuna ulaşabilirsiniz.
  • Teams Phone System lisansına sahip kullanıcılar bire-bir aramalarınızın kaydının yazılı dökümüne erişebilirsiniz. Çağrı penceresindeki kontrol çubuğu aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz.
   thumbnail image 14 of blog post titled 

							What’s New in Microsoft Teams | January 2022


 2. Birebir VoIP ve PSTN çağrı kayıtları ve çağrı geçmişinde bulunan çeviri yazıları
  • Arama kayıtları ve dökümleri artık hem VoIP hem PSTN aramaları için arama ayrıntıları panellerinde mevcuttur, önceki aramalardan kayıt ve dökümü referans alabilirsiniz.
   thumbnail image 15 of blog post titled 

							What’s New in Microsoft Teams | January 2022

Yönetim

 1. Ekipler Toplantı Kayıtları – Otomatik Süre Sonu
  • Yöneticilerin depolamayı daha kolay yönetmesine yardımcı olmak için, yeni oluşturulan Microsoft Teams toplantı kayıtlarını 60 gün sonra otomatik olarak geri dönüşüm kutusuna gönderecek bir policy sunuyoruz. Yöneticiler, PowerShell’de varsayılan süre sonu ayarını değiştirebilir. Yalnızca sona erme ayarlarının değiştirilmesi, o andan itibaren yeni oluşturulan Teams Meeting Kayıtlarını etkiler. Ek olarak, son kullanıcılar, sahip oldukları tek tek dosyaların sona erme tarihini değiştirme olanağına sahiptir. (bknz.)
 2. Teams Cihazlarının Yönetim Rolü
  • Bağımsız bölümlerden oluşan kuruluşlardaki yönetim birimlerini kullanarak yönetim kapsamını kısıtlamanıza olanak tanır. Teams cihazlarının yöneticisiyseniz, genel bir yönetici sizi bir yönetim birimine atadıktan sonra cihazları yönetmek için Teams Admin Center’da oturum açabilirsiniz. Yalnızca bir yönetim birimine atanmışsanız, yalnızca o yönetim birimine atanmış cihazları görürsünüz. Birden çok yönetim birimine atanmışsanız, Teams yönetim merkezinden çıkış yapmadan bu yönetim birimleri arasında geçiş yapabilirsiniz. (bknz.)

Kamu Kurumları

 • Teams Admin Center
  • Microsoft Information Protection duyarlılık etiketlerinin Government lisanslarına desteği ile birlikte Microsoft Teams’teki hassas kurumsal içeriklerinizi korumaya yardımcı olur. (bknz.)
Önceki İçerik

Microsoft Viva Insights

Sonraki İçerik

Microsoft Connection Etkinliği’ne Türkiye’den Tek Katılımcı Data Market

Start typing to see you are looking for.