Bizi takip edin:

Viva Learning Nedir?

Kurumların çalışan deneyimine verdikleri önem geçtiğimiz her gün artmaktadır. Bu deneyimin bir kolu da, iş saatleri içerisinde çalışanın öğrenim ve eğitimi için pratik yapmasını da barındırır. Bu çözüme yönelik Microsoft’un EX Platformunda yer alan, kurumların LMS ihtiyaçlarını ortadan kaldıracak bir Teams uygulaması olan Viva Learning’i bu yazımda sizlere hem en basic seviyede hem de premium lisans seviyesinde gelen ek özellikler ile birlikte aktarmak istiyorum.

Teams’te öğrenmeyi çalışma vaktinizin doğal bir parçası haline getirin. İlgilendiğiniz kurslara yönelik tamamen kendinize özgü kişiselleştirilmiş bir öğrenme sayfası oluşturun. İster ilgi alanlarınıza göre ister kurs sürelerine göre ister de kurs sağlayıcılarına göre öğrenme içeriklerinize göz atın. Hem sohbette hem sekmelerde Viva Learning aracılığı ile çalışma arkadaşlarınıza da eğitim önerilerinde bulunun. 

Ekipleri ya da bireysel çalışanları Viva Learning’de bir öğrenme sürecine dahil edip bu gidişatı takip edin. 

Viva Learning Öğrenme İçerik Kaynakları

Microsoft Learn ve Microsoft 365 Training’den alınan içerikleri Viva Learning’de otomatik olarak kullanın.

LinkedIn Learning’den 125 kursa ücretsiz olarak erişim sağlayın.

Ayrıca Viva Learning, 3rd party içerik sağlayıcıları ve öğrenim yönetim sistemleriyle entegre edin. 

Kuruluşunuzun kendi eğitim içeriğini [Word, PowerPoint, Excel, PDF, Audio (.m4a), Video (.mov, .mp4, .avi)] Viva Learning’de kullanılabilir hale getirmek için SharePoint’i bir öğrenim içeriği kaynağı olarak yapılandırın.

Viva Learning Fiyatları ve Lisanslama Modelleri

Viva Learning’in Manage kısmının yer almadığı, sadece kişisel öğrenme etkinliğinizi takip amaçlı gerekli olan plan, Microsoft 365 ve Office 365 kurumsal lisanslarıdır. Viva Learning’in Premium lisanslarında ise çözümün tüm özelliklerine erişin. Viva Suite lisansı ile Viva’nın tüm modüllerinden yararlanın.

Önceki İçerik

Azure ARC Enabled Servers Nedir?

Sonraki İçerik

Microsoft Teams’deki Yenilikler | Ocak 2023

Start typing to see you are looking for.