Bizi takip edin:

Power Apps’de Copilot Nasıl Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Copilot Nedir ?

Copilot, ChatGPT’nin Microsoft 365 (Office) uygulamaları ile entegre edilmesi sonucunda ortaya çıkan bir yapay zeka digital asistanıdır. Copilot, Kullanıcılara iş süreçlerinde otomatik olarak öneriler sunar ve çalışma şeklinizi yeni boyutlara taşır.

Power Apps Nedir ?

Microsoft tarafından geliştirilen Power Apps, low code mantığı ile uygulama geliştirilebilen ve birden fazla uygulama,patform ve ürün ile entegre çalışabilen ve bu uygulamaları Microsoft Teams içerisine ekleyerek takımlar veya firma içerisinde paylaşarak görevleri daha verimli gerçekleştirmenizi sağlayan bir uygulama geliştirme platformudur. 

Copilot-Power Apps Kullanımı

Copilot, kısa bir cümle ile Power Apps’de oluşturulmak istenilen uygulamanın tasarımını oluşturur ve aynı zamanda Copilot bu uygulama içerisinde verilerinizi tutabileceğiniz bir veri kaynağı da oluşturur. Bu veri kaynağı içerisinde ister manuel ister Copilot’ı kullanarak değişikliklerinizi veya eklemelerinizi yapabilirsiniz.

PowerApps Uygulaması Copilot Entegrasyonu

Power Apps uygulaması içerisinde Copilot özelliği, Copilot component ile entegre edilebilir. Copilot, kullandığı veri kaynaklarındaki bilgileri toplayarak kullanıcıların sorularını anında cevaplayabilir.

Avantajları Nelerdir?

Copilot, kullanıcıların manuel bir müdahalede bulunmadan otomatik olarak kullanıcının isteği doğrultusunda uygulama oluşturarak kullanıcıya zamandan ve iş gücünden tasarruf ettirmeyi amaçlar. Aynı zamanda copilot kullanarak uygulama geliştirildiğinde kullanıcının üretkenliğinin ve yetenek becerilerinin gelişmesinde katkı sağlar. 

Önceki İçerik

Microsoft 365 Defender Nedir? Hangi Ürünleri Kapsar?

Sonraki İçerik

Azure Media Service Temel Özellikleri, Kullanım Alanları

Start typing to see you are looking for.