Şirket içi, hibrit, çok bulutlu veya uçta.

Microsoft Azure

Microsoft Azure Nedir?

Microsoft Azure, içinde bir çok bulut servisi barındıran küresel bir bulut platformudur. Bu platform sürekli olarak büyüyen ve güncellenen hizmetler sunmaktadır. Microsoft Azure size depolama, yedekleme, web sunucusu barındırma, sanal makine, veri merkezi sunucusu, otomasyon ve DevOps gibi bulut servisleri sunar.

Kuruluşların en çok önem verdiği güvenlik ve gizlilik konusu Microsoft tarafından Azure içerisinde yerleşik olarak sunulmaktadır. Azure veri merkezlerindeki son teknolojiden, geliştirilmiş yapay zekadan ve 3500’den fazla küresel siber güvenlik uzmanından faydalanarak kuruluşunuzu DDoS gibi tehditlere karşı koruyabilirsiniz. Microsoft küresel ölçekte bulunan kaynakları sayesinde derin güvenlik analizleri yapma olanağına sahiptir ve bu bilgi birikimlerini Azure servislerinde kullanarak güvenlik seviyenizi tehditlere karşı en üst seviyede tutar.

Azure açık kaynak teknolojileri desteklediğinden, tercih ettiğiniz araçları ve teknolojileri kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz sektöre özel olarak uyarlanmış bulut hizmetlerine ve ürünlerine sahip olabilirsiniz.

Azure üzerinde kendi çözümlerinizi yönetebileceğiniz gibi, Azure’un size sunduğu hazır ve özel çözümleri de kullanabilirsiniz. Ek olarak, yönetilen hizmetler çatısı altında iş ortağınızın Azure ortamınızı sizin için yönetmesini sağlayabilirsiniz.

Azure maliyet konusunda da büyük avantajlar sağlamaktadır. Peşin ödeme olmadan yalnızca kullandığınız kadar ödeyebilirsiniz ve rezervasyon fırsatlarından faydalanarak tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, hibrit avantajlardan faydalanmak için mevcut Windows Server ve SQL Server lisanslarınızı kullanarak tasarrufunuzu arttırabilirsiniz.

Microsoft Azure ile

Neler Yapabilirsiniz?

 • Sanal Makineler

  Birkaç dakika içinde Windows ve Linux sanal makineleri kurun.

 • App Service

  İstediğiniz platform ve cihaz için web uygulamaları ve mobil uygulamalar oluşturun.

 • SQL Veritabanı

  Hizmet olarak yönetilen ilişkisel SQL Veritabanı.

 • Depolama

  Dayanıklı ve büyük ölçüde ölçeklenebilir bulut depolaması.

 • Cloud Services

  Yüksek düzeyde erişilebilir, sonsuz ölçeklenebilir bulut uygulamaları ve API’ler oluşturun.

 • DocumentDB

  Yönetilen NoSQL hizmet olarak belge veritabanı.

 • Azure Active Directory

  Şirket içi dizinleri eşitleyin ve çoklu oturum açmayı etkinleştirin.

 • Backup

  Bulutta basit ve güvenilir sunucu yedeklemesi.